Lekcja religii z poezją o Bożym Narodzeniu

IMG 20191218 143602

W dniu 18 grudnia 2019 r. podczas lekcji religii katolickiej w klasie 8 C gościliśmy w naszej szkole poetkę z Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku p. Reginę Kantarską – Koper. Pani Regina, która obecnie jest już na emeryturze, była kiedyś nauczycielką i terapeutką, a w ramach hobby uprawia nie tylko poezję i inne gatunki literackie, ale także malarstwo. Dziś dzieliła się z nami swoimi wierszami związanymi z Bożym Narodzeniem. Jest to tematyka inspirująca do wielu przemyśleń, które mogą znaleźć wyraz w różnych formach poetyckich. Podczas lekcji uczniowie otrzymali egzemplarz wiersza poetki napisany w graficznej formie choinki oraz zadanie wyłowienia z niego słów – kluczy i napisania w oparciu o nie, własnego wiersza lub refleksji.

Opracowanie: Joanna Pisarska

2019.12.18 kl.VIIIc Sz.P.1 - 1 kadr