Najmłodszy pisarz w Polsce,
autor literatury science fiction, 17-latek ze Stalowej Woli
odwiedził naszą szkołę!
22 kwietnia uczniowie klas IV-VIII
mieli przyjemność spotkania z Mateuszem Cetnarskim
autorem książek:
Młody pisarz nie tylko opowiedział o pracy nad książkami,
ale także o swojej pasji do muzyki i tańca.
Młodszych od siebie kolegów zarażał radością życia,
przekonując, że chcieć to móc.
Opracowała: Jolanta Brzozowska-Rybnik
Zostaliśmy czytelnikami szkolnej biblioteki.
Pani Jola każdego z nas uroczyście pasowała na czytelnika używając najcięższej książki znajdującej się w księgozbiorze biblioteki.
Pierwszą książkę wylosowaliśmy. To był dla nas bardzo ważny dzień.
Opracowała: Iwona Sadowska
Biblioteka szkolna i Koło teatralne z sympatykami zaprasza uczniów klas 4 - 8 do konkursu „JAKA TO LEKTURA?", którym uczcimy świąteczny dzień JĘZYKA POLSKIEGO, który przypada 21 lutego. Utalentowani i pracowici uczniowie przygotowali swoim koleżankom i kolegom wyzwanie. Zachęcamy do podziwiania nowych, autorskich interpretacji okładek znanych lektur szkolnych oraz wzięcia udziału w konkursie. Przez zabawy teatralne i plastyczne chcemy propagować czytelnictwo i zapraszać do korzystania z zasobów bibliotecznych. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. numer zdjęcia z imieniem i nazwiskiem autora, tytuł i swoje dane. Na odpowiedzi czekamy do piątku 26 lutego, godz. 15:00.
Dziękujemy za odwagę i zaangażowanie: Ksaweremu Siedleckiemu, Ewie Demianiuk, Oliwce Buczyłko, Olafowi Buczko, Ani Makarec, Darii Walko, Kasi Chorościan, Wiktorii Cieśluk, Dominice Wróblewskiej i Małgosi Ogonowskiej.
Brawo!
Nosząc zaszczytne imię Juliusza Słowackiego, nasza szkoła zgłosiła w tym roku akces do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania, którego lekturę stanowiła tragedia „Balladyna”. Naszą interpretacją utworu Juliusza Słowackiego było wykonanie uczniów kl. VII a i VII e oraz członków koła teatralnego, metoda dramy – sądu nad tytułową bohaterką. Wspólna lektura „Balladyny” była jedną z trzech tysięcy akcji w Polsce i na świecie. Rozpiera nas z tego powodu duma. W dowód wdzięczności szkoła otrzymała przesyłkę z Kancelarii Prezydenta, na którą złożyły się: podziękowania Prezydenta pana Andrzeja Dudy, zdjęcie pary prezydenckiej oraz okazjonalne wydanie „Balladyny”.
Opracowanie: Bożena Gawryłkiewicz, Urszula Krysiuk
Wystawka tematyczna Ekologia stosowana służy pogłębieniu wiedzy uczniów na temat ochrony środowiska, podpowiada jak oszczędzać energię i wodę, jak skutecznie ograniczać i segregować odpady. Pomaga w poznawaniu świata, który nas otacza. Wystawkę, bazującą na nowościach wydawniczych, wzbogacają pytania do młodych ekologów zatroskanych o środowisko w domu i najbliższej okolicy.
„Papierowy ptaszek” – rozdział z książki Marty Bogackiej pt. Bokser z Auschwitz posłużył uczniom klasy VIe do pracy nad tekstem metodą performatywnego czytania.
Próby stolikowe (z bohaterskim pokonaniem bariery fonetycznej zwrotów w języku niemieckim) zaowocowały prezentacją literatury faktu przed koleżankami i kolegami z klasy VIIc i członkami koła teatralnego. Za scenografię posłużyły plansze o tematyce holocaustu przekazane naszej szkole przez białostocki oddział IPN-u.
Wyrazy uznania należą się Uli Drągowskiej, Michałowi Buczyńskiemu i Stasiowi Klepackiemu, którzy wcielili się w role więźniów obozu koncentracyjnego SS Siedlung i ich nazistowskich oprawców.
Przedsięwzięcie służyło promocji czytelnictwa wśród uczniów starszych klas i zapoznaniu z literaturą non-fiction poświęconą tematyce zagłady.
Strona 1 z 4