Projekt edukacyjny "Kapelusz w roli głównej"

Projekt był realizowany w listopadzie na zajęciach kreatywnych przez uczniów ze Szkolnego KołaTeatralnego z klas VI a i VI e przy współpracy z nauczycielami bibliotekarzami. Efektem pracy było spotkanie 13 grudnia 2019 r. z uczniami klas V a i V e w bibliotece szkolnej.

Młodzi aktorzy zaprezentowali krótkie etiudy teatralne, dotyczące postaci z literatury dla dzieci i młodzieży. W progach czytelni, wzbudzając radość i entuzjazm wśród widzów, zagościła Ania z Zielonego Wzgórza, Charlie z Fabryki Czekolady, Mary Lennox, Krysia Cuchowska zwana „Dziewiątką” i inne postacie świata przedstawionego w  książkach, których bohaterowie prezentowali się w kapeluszach.

Zadaniem publiczności było rozpoznanie bohaterów literackich i utworów, z których oni pochodzą. Wskazówkę stanowiły kostiumy, charakteryzacja, rekwizyty oraz fragmenty utworów przybliżające sylwetki bohaterów.

Celem działań było propagowanie literatury w sposób atrakcyjny i angażujący, wzbudzający emocje poprzez animację teatralną, zachęcenie młodszych koleżanki kolegów i do czytania, integracja środowiska szkolnego, zaproszenie do aktywnego działania w bibliotece oraz rozwijania zdolności artystycznych w kole teatralnym.