Dlaczego warto czytać książki?

Istnieje wiele argumentów, które poznała klasa I a. Na zajęciach uczniowie stwierdzili, że czytanie poprawia humor i relaksuje. Czytając, zdobywają wiedzę i dowiadują się, jak funkcjonuje świat. Kolejną zaletą jest to, że można w ten sposób ćwiczyć skupienie i koncentrację.

Uczniowie przedstawili te i inne zalety na wykonanych przez siebie plakatach. Postanowili podzielić się z innymi zdobytymi informacjami. W tym celu kolejnego dnia udali się do świetlicy nr 2, by przedstawić dzieciom pomysły. Chcąc umilić wszystkim czas, ochotnicy przeczytali fragment zabawnej książki Julii Duszyńskiej pt. ,,Cudaczek wyśmiewaczek”.

Dzieci miały okazję rozwijać zdolności plastyczne, umiejętność prezentowania swoich prac oraz współpracy.

Ewelina Czarkowska