Mikołajki 2019

 

Z okazji imienin św. Mikołaja uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego postanowili zrobić  niespodziankę kolegom i koleżankom ze świetlicy. Młodzi aktorzy wystapili na scenie, aby propagowac utwory i zachęcać do czytania poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczennice: Lilianka, Maja B., Hania N.,Maja G. i Hania C. zinterpretowały wiersz pt. "Ptasie radio". Potem zaprezentowała się młodzież  z klas VIe i VIa: Hania, Nikola, Rozalia, Mateusz, Ula, Julka i Wiktoria, którzy  przedstawili "Lokomotywę". Po części artystycznej rozpoczęliśmy "Quiz wiedzy ze znajomości wierszy dla dzieci". Uczniowie klas młodszych wykazali się bardzo dobrą znajomością znanych i lubianych wierszyków, wszyscy otrzymali słodkie upominki.  Akcja miała na celu propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych.